Leden 2016

Hvězdičky v očích

28. ledna 2016 v 0:47 | Anex |  V noci

Ples

Co si budeme povídat, drahé dámy, chlapi v oblecích jsou prostě proklatě sexy. To ví i Barney Stinson. A co když se jich takhle sejde plná Lucerna? Ach, to srdíčko plesá a teplota stoupá.
Tak jsem si jednou s mojí krásnou kamarádkou, za kterou se všichni chlapi furt otáčej vyrazila na ples mýho mladšího sourozence. Tak jako abych tam nenudařila sama. Když už jste někde s rodiči, tak většinou nemusíte sahat hluboko do kapsy a projeví se zde velmi příjemný sponzoring dobré nálady a dostatku alkoholu.

Sourozenec byl ostužkován, rodiče si trsli a my jsme pokukovaly po okolních stolech, ale kocourci v nedohlednu. Nebo byli snad ještě pod zákonem. Ale nic pro nás.

Po všech proslovech a snad všechn známých klasických písních, kdy se parket Lucerny zaplnil po okraj kroužícími páry se v sále zhaslo a z reprodukotů se ozvalo: "Jou, oukej, zdraví vás Ego!" Rodiče se na sebe podívali a se slovy:" Tak se tu děti bavte a přijďte domu po dvou - nohách samozřejmě!" Se rozloučili a odešli. Můj drahý sourozenec už se někde dávno ztratil a my se konečně rozhodly zamířit na parket. No vlastně jsme se cestou stavily ještě na baru.

Pan Božský

25. ledna 2016 v 16:52 | Anex |  Ve dvou
Za celý život jsem byla jen dvakrát opravdu zamilovaná. A to mi táhne na jednadvacet. Tak trochu mi hlava nechce brát, jak je možný, že Pepíček dokáže strašně milovat Aničku, ale najednou se objeví Kačenka, kterou taky po14ti dnech strašně miluje. Nechápu to.
Když miluješ, tak pořádně, naplno. Tomu člověku na 100% důvěřuješ a je pro tebe to jediný na světě.
Když opravdu miluješ, tak pro tebe ostatní neexistujou, snažíš se nevidět chyby a věřit v to dobro, co v sobě tvůj partner má. Není láska jako láska. A na tu opravdovou se vyplatí si počkat.
I.
Poprvý jsem se setkala s opravdovou láskou, když mi bylo 17. Poznali jsme se v létě na táboře, kde jsme oba dělali praktikanta. Pořád za mnou chodil a snažil se mě uhánět a já o něj nějak nestála. Vlastně jsem tak jako nestála o nikoho. Ale byl milej. Občas až moc.
No a prádzninová atmosféra zapůsobila, letní rytmy rozdmýchaly moje srdíčko a tak nějak se z nás stalo něco trochu víc, než kamarádi. Ale na poslední metu jsme to zatím nedotáhli (je vidět, na co myslíš :P ).
Po příjezdu do Prahy jsem si říkala, že to byla krásná letní láska, ale že vztah na dálku (a že to bylo přes 300 kilometrů) tak uplně nemá cenu. Že se stejně neozve a zapomene na mě.
Nezapomněl.

V korzetu společnosti

15. ledna 2016 v 13:43 | Anex |  Oni


Ať chceme, nebo ne, společnost nás všechny formuluje a přetváří podle určitého schématu. Snaží se všechny zařadit do určitého systému, kdy mají všichni podobné cíle, podobný styl oblékání, podobné hodnoty a životní standarty.
Co když se ale najde někdo, se v tomhle "korzetu" necítí dobře? Koho tlačí a svazuje? Kdo nejde s proudem, plave proti.
Kdo buď nechce, nebo nemůže jít podle zaběhlého standartu. A je společností automaticky vytlačován.
Někdo, kdo se ve svém těle necítí dobře. Nebo zjistí, že jeho láska není pro opačné pohlaví.
Proč se na takové lidi dívat srkz prsty? Já jich mám kolem sebe překvapivě mnoho a patří k mým nejlepším přátelům.
Tak pojďte, trochu vás seznámím.

Poslední den starého života

6. ledna 2016 v 22:29 | Anex |  Sama
Nový rok je čas na změnu. Člověk si dá předsevzetí a tvrdí, jak se hrozně změní.
Uvědomí si, co za ten rok podělal a co se mu naopak podařilo.
Je to takový mezník, odrazový prostor pro započetí nečeho nového.
A proč to taky nezkusit?
ddf

Nejsem moc spokojená s tim, jak jsem svůj život žila. Mám chvíle, kdy se sebou nedokážu žít.
Nejsem pyšná na spoustu věcí, který jsem udělala. Proto bych to chtěla změnit.
Chtěla bych, aby dnešní den byl posledním den mého starého života a první den toho nového.

Rozumná mladá žena vs Puberťačka

6. ledna 2016 v 21:59 | Anex |  V noci

Dospělá rozumná žena X Puberťačka

Večere uvařena, z televize piští Kevin, který se ztratil v New Yorku a vedle mě mi můj nejlepší kamarád nalívá skleničku vína. Konečně už začínáš fungovat dospěle, pochválím se. Žádný kalby, šílený zážitky, spousta kocourků...
No, alespoň jsem si to myslela. Vše se změní se zadrnčením telefonu.
Phone