Důvěřuj, nebo prověřuj?

5. listopadu 2017 v 23:27 | Anex |  Ve dvou
Jak funguje láska? Asi neni uplně dobrý kontrolovat svýho miláčka, kamkoliv se hne. Jsem proti čtení SMSek z mobilu a lezení na facebook. Jelikož se mi to jednou vymstilo. Ale pak už je jen otázka, čí to teda byla chyba. Jak moc můžeme svýmu partnerovi věřit? Je správný ho jednou za čas zkontrolovat (jen tak pro jistotu)?
Tenhle vnitřní boj sama se sebou jsem těžce snášela před pár rokama.

Byla jsem fakt zamilovaná jen jednou. Bylo mi 17 a byla to ta největší láska. První kluk, kterýho jsem představila doma. Paradoxně naše bydliště od sebe byly vzdálený před 250 kilometrů, takže jsme k sobě museli jezdit na delší dobu. Což po mě bylo nepředstavitelný. Aspoň ze začátku. Do mýho puberťáckýho klidu (a bordelu v pokoji) najednou přišel vetřelec. Mně se vlastně tenhle kluk zezačátku skoro vůbec nelíbil. Ale zanechal mi nakonec tka velkou stopu v srdci že její otisky tam zůtanou do konce života.

Poznali jsme se na brigádě v létě. Pořád kolem mě kroužil jak vesmírná družice. Ze začátku mě to dost otravovalo.
Potetovanej, nakrátko ostříhanej fotbalista. Pffffff.

Nakonec jsem se nechala ukecat.

Bylo to nejkrásnější, a zároveň nejšílenější rok v mym životě. Tolik emočních ups and downs, kolik jsem si prožila za tu dobu...


Ale teď zpátky k důvěře a facebooku. Jeho oficiální slogan je helps people to connect each other. S čímž teda jako souhlasim. Ale na druhou stranu lidi rozděluje. A to dost rychle a jednoduše. (O odebírání z přátel jsem psala tady)

A jak to teda je s tou důvěrou?

První láska. Růžový brejle. Všude motýlci, kytičky kvetou, tráva je zelená, ptáčkové neřvou, nýbrž nádherně švitoří...
No, kdo si prožil, tak to zná. Pak brejle spadnou a můžeš rovnou utírat rozteklou řasenku.

Já taky slepě věřila. Ale je jasný, že chlapi maj nějaký potřeby a evidentně o víkendu jim TO nestačí. A ještě co když se stane, když náhodou jeden víkend naše setkání vynecháme a musí se čekat 14 dní! Překvapený

Byli jsme domluvení na celej víkend. V pátek kolem poledne mi přijde SMSka.

Promiň zlato, musim zaskočit na zápase, přijedu až v sobotu odpoledne.

Paráda, tak já si dojdu na drink s holkama a zatancujeme si. Co jinýho mám teda dělat, žejo.

To je škoda zlato, tak jim to ukaž a vidíme se v sobotu! :*

Přijede v sobotu, všechno je krásný. Je milejší než obvykle. Procházíme se po městě, tulíme se, líbáme. Prostě láska.
Všechno je tak krásný a dokonalý, jako z pohádky. Když si odběhnu na záchod do Mekáče na IPáku, tak on na mě čeká venku s krásnou rudou růží. Je mi nádherně.

V tu dobu jsem ještě neměla notebook, ale tablet a abychom mohli být připojení oba, tak jeden byl vždycky na aplikaci a druhý normálně na webu.

Celé nedělní dopoledne jsme se váleli doma, poslouchali písničky a rochňali se v naší lásce. K. si listoval tabletem, aby vybral další písničku, ale najednou v něm hrklo.
"Sakra, zapomněl jsem, že jsem si koupil lísty už ve 12." a začal se rychle balit.

V úterý jsem měla odpoledku, tak jsem si na volnou hodinu vzala tablet do školy. Pořád mi vibroval, tak mě to otravovalo. Otevřela jsem ho a viděla jsem, že K. je pořád přihlášený, a že mu chodí zprávy. V tu chvíli mě ani nenapadlo, že bych se na to podívala a začala se mu hrabat ve zprávách. (Jo, a teď to fakt nečti s tou ironií!)
Klikla jsem teda na kolečko nastavení, že ho odhlásím, aby mu o nepřekáželo, když v tom mu přišla zpráva.

Obočí mi vyletělo nahoru a zrychlil se mi tep. Co to má bejt? V pátek byl přeci na zápase. A co mu nějaká čubina má co psát, když má holku?!
Hlodal ve mně červíček a mozek jel na plný obrátky.

Když to otevřu a nic to nebude, tak ho vlastně podvedu v tom, že mu polezu do soukromí. A budu mít strašně špatnej pocit a on se naštve, jak to zjistí, ale co když...

Schovala jsem si tablet do tašky a vyběhla ven na cigáro.

Přece by mi to neudělal. Jsme spolu už 4(!) měsíce, to je vážnej vztah, to si lidi přeci nedělaj, vždyť mě miluje.

Ach, jak já byla tenkrát naivní.
Típla jsem cigaretu a vyrazila zpátky. Červíček se prohlodal až do nitra obav a já stále nebyla rozhodnutá. Miluju ho. Nejvíc na světě. A on miluje mne. Prostě ho odhlásim, nebudu ta hloupá hysterka, který jsem vždycky nesnášela.
Snažila jsem samu sebe přesvědit a třesoucíma rukama jsem rozsvítila tablet. Rozbrečela jsem se.

Ukázalo se, že to byl hajzl (jako většina chlapů, žejo!), no a v ten pátek si opravdu našel jinou zábavu. Ale i po tom všem vzteku a breku teď s odstupem let uvažuju: Je to správný kontrolovat svý drahý polovičky?
Třeba to mohl bejt jen úlet a my spolu mohli bejt doteď. Pokud by to bylo jen jednou a ne za střízliva, tak bych o tom asi radši nevěděla. Potom by na mě totiž působil jeho mobil/notebook/tablet jako magnet a svrběly by mě prsty.
Přeci jen jednou porušená důvěra se znova špatně slepuje dohromady...

Co myslíte?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 tema-tydne tema-tydne | Web | 6. listopadu 2017 v 5:44 | Reagovat

Zařazeno do výběru na tema-tydne.blog.cz

2 alfuv alfuv | 6. listopadu 2017 v 10:19 | Reagovat

Pěkně napsaný:) ja svou polovičku nekontrolovala. Až jednoho dne večer u pc nechal svůj mobil a přišla mu sms co rozsvítila celý display takže se stačilo jen podívat..  na rozdíl od tvého příběhu je on mým manželem uz 16 let a je otcem mého syna. S novým životním krédem Neptej se na to,na co nechceš znát odpověď jsem to spolkla a zkouším tolerovat. Zatím. Každý občas udělá chybu. ;-)

3 Anex Anex | Web | 6. listopadu 2017 v 15:17 | Reagovat

[1]: Děkuji, potěšilo mě to! :-)

4 Talaniel Talaniel | E-mail | Web | 6. listopadu 2017 v 17:35 | Reagovat

Tak na tohle asi neexistuje správná odpověď, která by fungovala u všech párů. Resp. co je myšleno tím "fungovala"? Na jedné straně je nejistota a nedůvěra v partnerovu věrnost a na druhé straně stojí sice jistota a buď obrovské zklamání nebo co? Radost? Radost těžko, zůstane zase jen nejistota, že i po kontrole není věrnost zaručena, jen dosud nevěra nebyla odhalena. Když tak nad tím přemýšlím, tak se mi zdá lepší varianta nekontrolovat, věřit a nechat odhalení náhodě.

Nevím, asi ten můj výlev moc smysl nedává... Není to vůbec jednoduché.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama